Formy działalności

Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat,
ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi.
(Matka Teresa z Kalkuty )

     Na początku była zupa…

     a właściwie pomysł na nią. Jesienią 2002 roku wokół Pawła Łączkowskiego i Piotra Galusa skupiło się grono osób, które udało się zarazić ideą pomagania bliźnim w potrzebie. Ta miska strawy okazała się konkretem łączącym ze sobą także nas - członków Stowarzyszenia.

     Wspomaganie ubogich rodzin stało się zadaniem, które wypełniamy nieprzerwanie. Od 2003 dwa razy w tygodniu stale wydajemy posiłki, kompletujemy paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie, przygotowujemy wyprawki szkolne. Dobrze działa dystrybucja używanej odzieży dla beneficjentów naszego Stowarzyszenia. Dla naszych małych podopiecznych kilka razy zorganizowaliśmy festyn z okazji Dnia Dziecka.

     To było już coś, jakiś konkret. Od samego początku myśleliśmy jednak o poszerzeniu działalności, byliśmy otwarci na nowe pomysły. Mieliśmy świadomość, że dajemy ludziom „rybę” zamiast „wędki”. Mimo prób nie udało nam się aktywizować do pracy naszych podopiecznych.

     Od roku 2004 regularnie współpracujemy z Wielkopolskim Bankiem Żywności. Rocznie przywozimy i rozdajemy po kilkanaście ton produktów spożywczych. Współpracujemy w tym zakresie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szamotułach.

     Było to niejako naturalne poszerzenie naszej działalności – nadal wspieraliśmy osoby ubogie.

     W roku 2008 wkroczyliśmy na całkowicie nowy obszar – pomocy osobom ciężko chorym. Zrodził się pomysł hospicjum; stworzyliśmy wypożyczalnię sprzętu medycznego i hospicjum domowe. Działalność, posługi które podjęliśmy, są niezwykle trudne, ale mamy poczucie, że Bóg nas prowadzi.
 

Rok 2012/ 2013, to czas zmian. Stowarzyszenie kontynuuje swoje dotychczasowe działania, ale także działa na wielu nowych obszarach:

- jako wolontariusze angażujemy się w projekt stowarzyszenia Wiosna "Szlachetna Paczka"

- organizujemy dla dzieci darmowe półkolonie, zajęcia rozwijające (bajkoterapię, muzykoterapię, warsztaty artystyczne i ekologiczne)

- poprzez wspólną zabawę, rozmowy - integrujemy rodziny.