Aktualności 2010

02-02-2010

Koncert Katarzyny Jamróz i Aleksandra Trąbczyńskiego

Zapraszamy w dniu 13 marca 2010r. o godz. 18.00 do auli Zespołu Szkół im.Hugona Kołłątaja, ul.Mickiewicza na  coroczny Koncert Charytatywny!!!

                                     Szanowni Państwo!!!

        Jesteśmy Stowarzyszeniem, które od siedmiu lat działa na Ziemi Szamotulskiej, w ubiegłym roku uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego.
       Dwa razy w tygodniu wydajemy bezpłatnie ciepłe posiłki, wspomagamy ubogich, przekazując im żywność, odzież, potrzebne artykuły, dzieciom – pomoce szkolne itp. Szacujemy, że w sumie wydaliśmy już ponad 55 tysięcy posiłków i 47 ton produktów spożywczych przywiezionych przez nas z Wielkopolskiego Banku Żywności.
     Ponad półtora roku temu uruchomiliśmy HOSPICJUM DOMOWE i WYPOŻYCZALNIĘ SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO. W ciągu 19 miesięcy działalności objęliśmy opieką 74 rodziny z 30 miejscowości powiatu szamotulskiego, z hospicyjnej wypożyczalni nieodpłatnie skorzystało już ponad 120 rodzin.
        Podstawą wszystkich form naszej działalności jest praca wolontariuszy.
       Rozpoczynamy przygotowania do drugiego już koncertu charytatywnego „POEZJA I POMOC”, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ubogich rodzin oraz rozwój działalności hospicjum (www.pomoc-szamotuly.pl). Dochód z ubiegłorocznego koncertu przeznaczyliśmy na zakup sprzętu medycznego oraz remont podpalonej w styczniu ubiegłego roku hospicyjnej wypożyczalni. Ogromną wartością było dla nas samo spotkanie z osobami, które chcą wspierać innych w ich cierpieniu czy niedostatku.
       Dnia 13 marca 2010 roku o godz. 18 w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach (ul. Mickiewicza 4) wystąpią aktorzy Katarzyna Jamróz i Aleksander Trąbczyński z koncertem piosenki francuskiej. Koncert połączony będzie z aukcją przedmiotów podarowanych m.in. przez najlepsze polskie siatkarki.
       Do Państwa zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe tego koncertu. Musimy pokryć koszty organizacyjne ok. 4000 zł. Liczy się każda złotówka, więc nawet za najmniejszą wpłatę na nasze konto 94 2030 0045 1110 0000 0091 9040 będziemy wdzięczni.
      W zamian za wsparcie oferujemy: informacje o Darczyńcach (w mediach lokalnych - przy zapowiedziach o koncercie, na naszej stronie internetowej, na biletach, afiszach) oraz podziękowania podczas koncertu oraz zaproszenia na organizowaną przez nas imprezę.
    Czekamy na informację do 20.02.2010. Prosimy o przekazanie jej pod numerem tel. 692-236-666 lub mailowo zazuzi@interia.pl. Będziemy wdzięczni za informację, jaką podjęliście Państwo decyzję.

Z poważaniem


Paweł Łączkowski
(Prezes Stowarzyszenia)