Aktualności 2013

21-01-2014

 Szlachetna Paczka w Szamotułach nie zwalnia tempa ani na chwilę. Wolontariusze wciąż działają, by dostarczyć potrzebującym rodzinom niezbędnych produktów na święta, a tym samym podarować im odrobinę radości.

 

W przygotowanie paczki dla jednej rodziny włącza się zwykle grupa kilkunastu osób. Grupa taka potrzebuje swojego lidera. Jak zostać takim liderem? Jedna z pań w Szamotułach po prostu obdzwoniła koleżanki z dawnej licealnej klasy (matura 1966), zaprosiła na kawę, a następnie - po naradzie - przydzieliła im zadania w przygotowaniu paczki. 
 

 

W przygotowanie paczek dla mieszkańców Szamotuł i okolic często włączają się osoby z innych rejonów Wielkopolski. Nie znaczy to jednak, że szamotulanie pozostają obojętni na los mieszkańców swojego miasta. Paczki przygotowują - między innymi - wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, jedno z przedszkoli, pracownicy kilku urzędów i firm, osoby prywatne. 
 

 

Czasem trzeba spieszyć się z wyborem rodziny. Obdarzone wrażliwym sercem panie z jednego z szamotulskich urzędów zebrały wśród współpracowników pieniądze na kupno potrzebnych dla upatrzonej rodziny produktów i przedmiotów, zaplanowały kupno szafki, o którą ta rodzina prosiła. Zabrakło tylko jednego: potwierdzenia wyboru w Internecie. Następnego dnia rano okazało się, że wybrana wcześniej rodzina zniknęła z bazy, bo ktoś inny „już ją ukradł”. Szafki na szczęście jeszcze nie kupiono i można było - tym razem bez odkładania sprawy na później - wybrać inną rodzinę w potrzebie. W tej chwili panie gromadzą produkty, zbierają pieniądze, widać, jak wielką radość sprawia im to, że mogą komuś pomóc. 
 

 

W poprzednie niedzielne przedpołudnie wolontariuszki z flagą i balonami SZLACHETNEJ PACZKI rozdawały w mieście ulotki.

 

21-12-2013

 Wyniki SZLACHETNEJ PACZKI w Szamotułach

• W pierwszej fazie działania mieliśmy 51 rodzin w bazie, 12 wolontariuszy odwiedziło 40 rodzin, z czego do projektu weszło 29 rodzin.
• W czasie finału Paczki (7-8 grudnia) dołączyło do nas kolejnych 12 wolontariuszy.
• Jako rejon Szamotuły wsparliśmy także Zbąszyń i Wolsztyn. Oznacza to, że na naszym terenie znalazło się pięciu darczyńców, którzy przywieźli nam paczki, a my przekazaliśmy je dalej.
• Poza projektem - dodatkowo -  już obdarowane zostały 3 rodziny, w trakcie przygotowań jest 10 kolejnych paczek.


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM SZLACHETNEGO SERCA!

Wolontariusze

 

http://www.youtube.com/watch?v=nlYHiNQy5Iw

10-06-2013

 Szamotulskie Stowarzyszenie Charytatywne "POMOC" zaprosiło dzieci wraz z rodzicami na pierwszy "Maraton Bajek", który odbył się 8 czerwca br. w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Franciszkańskiej w Szamotułach.
 
Jak sama nazwa wskazuje główną atrakcją imprezy były bajki i baśnie przedstawione przez zaproszonych gości, jak i wolontariuszy Pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się bajka o „Smoku Wawelskim”zaprezentowana przez rodzinę Łączkowskich z Szamotuł.  Skecz w wykonaniu Halszki i Krzysia Łączkowskich, wprawił gości, w dobry nastrój. Majka Tokowiak, zaproponowała dzieciom bajkowe zgadywanki. Łukasz Bernady wraz z rodziną i gośćmi, przedstawił dzieciom szereg bajek i baśni, którym przysłuchiwaliśmy się, z zainteresowaniem. Poza tym na uczestników czekała  muzyczna uczta oraz liczne konkursy i zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców. 


 

22-04-2013

Warsztaty radosnego grania już za nami!

Szamotulska „Pomoc” oraz „Starszy brat i starsza siostra”, spotkali się by, w ten piękny, wiosenny poniedziałek (22.04.2013), wspólnie radować się muzyką.

28-03-2013

 Drogi kandydacie na lidera SZLACHETNEJ PACZKI

01-03-2013

 Ćwiczenia dramą 

    Dnia 28 lutego 2013 roku, Szamotulskie Stowarzyszenie Charytatywne Pomoc, oraz dzieci z programu  Starszy brat, starsza siostra, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych dramą.

09-02-2013

 Drugie spotkanie z cyklu „Do dzieła”

 

 

            W dniu 9 lutego 2013 odbyły się warsztaty manualne, które poprowadziła grupa SZAGA wraz z członkami Szamotulskiego Stowarzyszenia Charytatywnego Pomoc

08-02-2013

Uczestnicy realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach Programu "Starszy Brat, Starsza Siostra" tworzyli cuda w formie decoupage.

01-01-2013

 Do dzieła!

 

            Dzięki współpracy  grupy twórczej SZAGA* oraz Szamotulskiego Stowarzyszenia Charytatywnego Pomoc powstał pomysł działania na rzecz dzieci w formie warsztatów manualnych.