Aktualności 2014

12-09-2014

 Ruszyła druga edycja Szlachetnej Paczki w Szamotułach.

To właściwy czas, by:

- zgłosić się na

https://www.superw.pl

- zarejestrować się

- zostać wolontariuszem

- przejść szkolenie

- pomagać mądrze 

 

NA Twoje zgłoszenie czekamy do 20 września 2014 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

'

 

 

12-03-2014

 

Serdecznie zapraszamy na VI doroczny koncert, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Odbędzie się on w piątek 28 marca w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach przy ul. Mickiewicza 4. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00.

 

W tym roku wystąpi Artur Barciś, znany aktor o doskonałym warsztacie, potrafiący nawet z drobnej roli uczynić ciekawą kreację. Artysta zaprezentuje swój autorski program „Artur Barciś Show”, w którym w zabawny sposób opowie o kulisach pracy w teatrze i na planie filmowym. To pełne humoru spotkanie z publicznością przeplatane będzie piosenkami wykonywanymi wraz z towarzyszącym artyście zespołem muzycznym. Imprezę tradycyjnie poprowadzi Aleksander Trąbczyński. Podczas koncertu wśród widzów zostaną rozlosowane drobne upominki ufundowane przez darczyńców. Odbędzie się też licytacja cennych przedmiotów. W trakcie przerwy będzie można poczęstować się pysznym ciastem i kawą oraz zrobić zakupy na kiermaszu rękodzieła przygotowanym przez utalentowanych szamotulan.

Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele charytatywne. W tym roku priorytetem jest zakup materacy przeciwodleżynowych dla chorych korzystających z naszej wypożyczalni.

 

Koncert to także nasze podziękowanie dla darczyńców za przekazanie na rzecz „Pomocy” 1% podatku, a także za bardzo aktywne włączenie się szamotulan w akcję "Szlachetna Paczka".

 

Bilety – cegiełki w cenie 20 i 25 zł można nabyć w:
- Księgarnia "Muminek" (Rynek 4)
- Kwiaciarnia "Beata" (ul. Powstańców Wlkp. 33)
- Sklep ABC (ul. Braci Czeskich 21)
oraz przed koncertem.

Strona wydarzenia na Facebooku: 
http://www.facebook.com/events/458622180903883/?source=1 

Serdecznie zapraszamy! 

W naszym przedsięwzięciu wspierają nas darczyńcy - ludzie i firmy, którzy dzielą się tym co mają. W tym roku są to:

 

12-03-2014

Pierwszy Szafing w Szamotułach uważamy za udany! Każda z uczestniczek znalazła coś dla siebie. Niebawem powtórzymy spotkanie, na które już zapraszamy!

 

24-02-2014

 

 

 

Szafing w Szamotułach

 

Co to jest Szafing?

Taką nazwą często określa się coraz popularniejsze w naszym kraju spotkania, podczas których uczestnicy wymieniają się rzeczami bez udziału gotówki.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

·     Można zdobyć nowe ciuchy i inne fajne rzeczy nie wydając na nie ani złotówki. Wymiana daje satysfakcję z nabycia nowych rzeczy, a jednocześnie pomaga zaoszczędzić.

·     Przedmioty niepotrzebne i zajmujące miejsce w domach znajdą nowych właścicieli i będą im służyć. W domach zagości porządek, a na twarzach zadowolonych uczestników uśmiechy.

·     Wymiana rzeczy jest przyjazna środowisku. Niepotrzebne rzeczy po jakimś czasie pewnie trafiłyby na śmietnik, gdzie zalegałyby przez bardzo długi czas albo zostałyby zutylizowane, ale wtedy do atmosfery przedostaną się trujące związki. Z kolei do produkcji nowych rzeczy, które prawdopodobnie zostałby kupione, gdyby nie udział w Szafingu, zużywane są surowce. Wymiana rzeczy pomaga w pewnym stopniu temu zapobiec i sama w sobie nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

·     W Szafingu chodzi nie tylko o wymianę, ale przede wszystkim o miłe spędzenie czasu. W luźniej atmosferze przy kawie, tak różnej od stresujących niekiedy zakupów, można się na chwilę oderwać od codzienności.

·     Prawdopodobnie niejedna uczestniczka wyjdzie z Szafingu bogatsza nie tylko o nowe przedmioty, ale też o nowe znajomości. Jest to świetna okazja do rozmów i poznawania nowych osób.

 

Kiedy i gdzie w Szamotułach?

Zapraszamy na Szafing w środę 5 marca 2014 między 18:00 a 20:00 do Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Integracja i Rehabilitacja przy ul. Franciszkańskiej 5 (pomarańczowy budynek).
Impreza organizowana jest dla pań, by uczcić ich święto – Dzień Kobiet.

Przed przyjściem prosimy o zapoznanie się z przedstawionymi poniżej zasadami.

 

Jakie są zasady uczestnictwa?

·    Udział mogą wziąć wszystkie zainteresowane panie w każdym wieku

·    Co wymieniamy? Nie ograniczamy się do konkretnej kategorii rzeczy. Można przynieść wszystko, co może się spodobać i przydać innym kobietom, np. ubrania, dodatki, biżuterię, książki, dekoracje, akcesoria, kosmetyki... wszelkie tzw. „babskie bibeloty” i „skarby z szafy”. Mogą to być rzeczy nowe np. jakiś nietrafiony prezent lub używane, ale w bardzo dobrym stanie. Stan przedmiotów jest bardzo ważny, gdyż przyniesione rzeczy stanowią „walutę” w wymianie.

·    Na Szafing można zabrać maksymalnie 20 sztuk różnych rzeczy.

·    Wymiana z założenia odbywa się bezgotówkowo.

·    Można wymieniać 1 za 1, 2 za 1, itd., w zależności jak uczestniczki zadecydują między sobą w konkretnym przypadku.

·    Jeśli zdarzy się, że uczestniczka nie ma przy sobie rzeczy, które odpowiadałyby innej uczestniczce, z którą chce się wymienić, można spróbować porozumieć się w inny sposób, np. zaproponować dostarczenie pudełka ulubionych czekoladek niedługo po wydarzeniu

·    Rzeczy będzie można wyłożyć na przygotowane stoliki oraz wieszaki.

·    Każda uczestniczka będzie nosić „broszkę” z imieniem i przyklei do swoich ubrań „metki”. W ten sposób będzie wiadomo do kogo się zgłosić w sprawie wymiany na daną rzecz.

·    „Metki” i Broszki” uczestniczki otrzymają przy wejściu po zakupie biletu wstępu

·    Wstęp na Szafing kosztuje 5 zł

·    Uczestniczki będą mogły poczęstować się kawą, herbatą i ciastem.

·    Aby wziąć udział w Szafingu nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, wystarczy przyjść na wydarzenie w środę 5 marca o 18:00. Można jednak zarezerwować sobie miejsce wypełniając ten krótki formularz: http://bit.ly/1mynLwZ Na podany adres e-mail wyślemy potwierdzenie.

 

 

Zapraszamy!

21-01-2014

 Po raz kolejny Szamotulskie Stowarzyszenie Charytatywne Pomoc zaproponowało najmłodszym mieszkańcom naszego miasta oraz ich opiekunom Maraton Baśniowy.

Osoby zgromadzone w piątkowy wieczór w salce przy Kolegiacie mogły podziwiać występy: Marzeny, Małgosi z córką, Łukasza, Jasia oraz Agnieszki z rodziną. Dzieci same też występowały na scenie oraz brały udział w zabawach i konkursach. W czasie przerw był skromny poczęstunek.

Dziękujemy Księdzu Mariuszowi za wypożyczenie sali, dziękujemy wykonawcom, do następnego razu !
 
Paweł Łączkowski