Aktualności 2014

24-02-2014

Szafing

 

 

 

Szafing w Szamotułach

 

Co to jest Szafing?

Taką nazwą często określa się coraz popularniejsze w naszym kraju spotkania, podczas których uczestnicy wymieniają się rzeczami bez udziału gotówki.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

·     Można zdobyć nowe ciuchy i inne fajne rzeczy nie wydając na nie ani złotówki. Wymiana daje satysfakcję z nabycia nowych rzeczy, a jednocześnie pomaga zaoszczędzić.

·     Przedmioty niepotrzebne i zajmujące miejsce w domach znajdą nowych właścicieli i będą im służyć. W domach zagości porządek, a na twarzach zadowolonych uczestników uśmiechy.

·     Wymiana rzeczy jest przyjazna środowisku. Niepotrzebne rzeczy po jakimś czasie pewnie trafiłyby na śmietnik, gdzie zalegałyby przez bardzo długi czas albo zostałyby zutylizowane, ale wtedy do atmosfery przedostaną się trujące związki. Z kolei do produkcji nowych rzeczy, które prawdopodobnie zostałby kupione, gdyby nie udział w Szafingu, zużywane są surowce. Wymiana rzeczy pomaga w pewnym stopniu temu zapobiec i sama w sobie nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

·     W Szafingu chodzi nie tylko o wymianę, ale przede wszystkim o miłe spędzenie czasu. W luźniej atmosferze przy kawie, tak różnej od stresujących niekiedy zakupów, można się na chwilę oderwać od codzienności.

·     Prawdopodobnie niejedna uczestniczka wyjdzie z Szafingu bogatsza nie tylko o nowe przedmioty, ale też o nowe znajomości. Jest to świetna okazja do rozmów i poznawania nowych osób.

 

Kiedy i gdzie w Szamotułach?

Zapraszamy na Szafing w środę 5 marca 2014 między 18:00 a 20:00 do Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Integracja i Rehabilitacja przy ul. Franciszkańskiej 5 (pomarańczowy budynek).
Impreza organizowana jest dla pań, by uczcić ich święto – Dzień Kobiet.

Przed przyjściem prosimy o zapoznanie się z przedstawionymi poniżej zasadami.

 

Jakie są zasady uczestnictwa?

·    Udział mogą wziąć wszystkie zainteresowane panie w każdym wieku

·    Co wymieniamy? Nie ograniczamy się do konkretnej kategorii rzeczy. Można przynieść wszystko, co może się spodobać i przydać innym kobietom, np. ubrania, dodatki, biżuterię, książki, dekoracje, akcesoria, kosmetyki... wszelkie tzw. „babskie bibeloty” i „skarby z szafy”. Mogą to być rzeczy nowe np. jakiś nietrafiony prezent lub używane, ale w bardzo dobrym stanie. Stan przedmiotów jest bardzo ważny, gdyż przyniesione rzeczy stanowią „walutę” w wymianie.

·    Na Szafing można zabrać maksymalnie 20 sztuk różnych rzeczy.

·    Wymiana z założenia odbywa się bezgotówkowo.

·    Można wymieniać 1 za 1, 2 za 1, itd., w zależności jak uczestniczki zadecydują między sobą w konkretnym przypadku.

·    Jeśli zdarzy się, że uczestniczka nie ma przy sobie rzeczy, które odpowiadałyby innej uczestniczce, z którą chce się wymienić, można spróbować porozumieć się w inny sposób, np. zaproponować dostarczenie pudełka ulubionych czekoladek niedługo po wydarzeniu

·    Rzeczy będzie można wyłożyć na przygotowane stoliki oraz wieszaki.

·    Każda uczestniczka będzie nosić „broszkę” z imieniem i przyklei do swoich ubrań „metki”. W ten sposób będzie wiadomo do kogo się zgłosić w sprawie wymiany na daną rzecz.

·    „Metki” i Broszki” uczestniczki otrzymają przy wejściu po zakupie biletu wstępu

·    Wstęp na Szafing kosztuje 5 zł

·    Uczestniczki będą mogły poczęstować się kawą, herbatą i ciastem.

·    Aby wziąć udział w Szafingu nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, wystarczy przyjść na wydarzenie w środę 5 marca o 18:00. Można jednak zarezerwować sobie miejsce wypełniając ten krótki formularz: http://bit.ly/1mynLwZ Na podany adres e-mail wyślemy potwierdzenie.

 

 

Zapraszamy!