Aktualności 2013

08-02-2013

"Starszy Brat, Starsza Siostra" na warsztatach Stowarzyszenia "Pomoc".

Uczestnicy realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach Programu "Starszy Brat, Starsza Siostra" tworzyli cuda w formie decoupage.

Zobacz też film: http://www.youtube.com/watch?v=YnpvF3cf70A

          Warsztaty, które odbyły się w piątkowe popołudnie (8 luty 2013r.) w Domu Pielgrzyma w Szamotułach (dawna salka katechetyczna), zorganizowane zostały przez Szamotulskie Stowarzyszenie Charytatywne "Pomoc". Wzięło w nich udział około 40 osób - wolontariuszy, jak i ich podopiecznych, a więc uczestników Programu "Starszy Brat, Starsza Siostra".

          W wyniku zajęć powstało wiele fantastycznych drewnianych aniołków i serduszek, które dzięki technice decoupage zyskały zupełnie nowy wymiar. Dla dzieci i młodzieży biorącej udział w warsztatach z kolei, nowe wyzwanie połączone ze świetną zabawą stało się gwarantem spędzenia piątkowego popołudnia i wieczoru w miłej atmosferze.

          Akcja "Starszy Brat, Starsza Siostra" jest programem międzynarodowym. W Szamotułach od roku 2004 realizuje ją Ośrodek Pomocy Społecznej. Założeniem akcji jest wytworzenie więzi między dzieckiem „młodszym bratem”, a jego opiekunem „starszym bratem”, który przez co najmniej rok opiekuje się dzieckiem pomagając mu w nauce i organizując wolny czas. Sprzyjać temu mają również spotkania i zajęcia - podobne do piątkowych warsztatów.

Źródło: Szamotuły naszemiasto.pl - Foto: Magda Prętka