Aktualności 2010

01-01-2010

Taizé. Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu 2009/2010

Szamotuły w ramach archidiecezji poznańskiej zostały zaproszone do przyjęcia gości, którzy przyjechali do Poznania na Spotkanie Młodych.

        30 grudnia 2009 r. z inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, a zarazem członka „Pomocy”, Włodzimierza Kaczmarka, odbyło się spotkanie w Kolegiacie Szamotulskiej. Włodzimierz Kaczmarek przekazał osobom, które zjechały do Szamotuł z całej Europy, informacje na temat działalności Stowarzyszenia. Opisał rozmiar działań, osiągnięcia. Następnie odpowiadał na pytania. Był poruszony wrażliwością młodych ludzi, otwartością pytań, dotyczących zagadnień egzystencjalnych, prawnych i najzwyklejszych, dotyczących działalności Pomocowej, głownie hospicyjnej.

       Po godzinnym meetingu zaproponowano młodzieży zwiedzenie wypożyczalni, które przyjęto z życzliwością. Na spotkanie przybyli członkowie Stowarzyszenia w osobach Marka Handschuha i Pawła Łączkowskiego. Naturalnym gospodarzem był burmistrz Włodek Kaczmarek. Zauważyliśmy tłumaczy – Grażynę Krajcarz i Henryka Żłobińskiego. Był ksiądz wikariusz Łukasz.

     Paweł Łączkowski rozdał międzynarodowej młodzieży ulotkę przetłumaczoną na język niemiecki. Największym zainteresowaniem cieszyli się nasi wolontariusze osadzeni Patryk i Jerzy. Oni odpowiadali na większość pytań. Na dworze był mróz -17 stopni C.

     Młodzież, która odwiedziła naszą wypożyczalnię, pochodziła z Polski, Niemiec, Francji, Holandii i Białorusi.

 

Taizé

Szamotuły w ramach archidiecezji poznańskiej zostały zaproszone do przyjęcia gości, którzy przyjechali do Poznania na Spotkanie Młodych.