Aktualności 2010

01-03-2010

Koncert "Poezja i Pomoc"

Piosenki znad Sekwany zabrzmią nad Samą...

Na aukcji można wygrać książkę z autografem Wisławy Szymborskiej, koszulki z podpisami najlepszych polskich siatkarek, piłkę zawodników „Lecha” i … nie tylko.
 
           
 
Dnia 13 marca 2010 roku o godz. 18 w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach (ul. Mickiewicza 4) wystąpią aktorzy Katarzyna Jamróz i Aleksander Trąbczyński z koncertem piosenki francuskiej. Szamotulanina Aleksandra Trąbczyńskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W ostatnich latach regularnie koncertuje w naszym mieście, w czasie swoich – zawsze udanych – występów prezentuje piosenki z repertuaru między innymi Włodzimierza Wysockiego i Edwarda Stachury. Dwa lata temu w szamotulskiej kolegiacie, w ramach prestiżowego projektu VERBA SACRA, Aleksander Trąbczyński czytał teksty o świętym Stanisławie. Gościem Olka Trąbczyńskiego w czasie marcowego koncertu będzie Katarzyna Jamróz – aktorka i piosenkarka, laureatka Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Aktorka szerszemu gronu odbiorców znana jest z serialu „Na dobre i na złe”. Katarzyna Jamróz doskonale wypada w niezwykle różnorodnym repertuarze: od piosenki poetyckiej, poprzez kabaretową – aż do biesiadnej. W ostatnim czasie artystka z dużym powodzeniem wciela się w tytułową rolę w spektaklu „Piaf”, granym na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W tym samym spektaklu gościnnie występuje też Aleksander Trąbczyński.   
Koncert połączony będzie z aukcją wielu atrakcyjnych przedmiotów. Będą wśród nich książka z autografem polskiej Noblistki – Wisławy Szymborskiej, książki w wersji do słuchania w wykonaniu i z autografem znakomitego aktora Artura Barcisia, płyta z podpisami członków zespołu „AudioFeels”, obraz pochodzącej z Szamotuł artystki Elżbiety Martin, koszulki z podpisami dwóch najlepszych polskich drużyn siatkarek, piłka z autografami zawodników „Lecha” Poznań, biżuteria z bursztynu z Galerii „Szkatuła”, duża roślina zielona z Centrum Ogrodniczego „Werimax”. Przygotowano też wiele upominków dla publiczności koncertu. Można będzie wylosować między innymi zaproszenie na obiad dla dwóch osób do Gościńca „Sanguszko”, zaproszenie na ciastko i kawę do kawiarni „7 życzeń”, bilety do teatru i kina, książki, zestawy przetworów domowych z Pałacu w Baborówku  i słodkości z „Krainy Słodyczy”.
Koncert ma nie tylko wymiar kulturalny i materialny. Ogromną wartością jest sama możliwość spotkania się osób wrażliwych na ludzkie cierpienie i niedostatek. 
                                              Wierzymy, że będzie to magiczny wieczór!