Aktualności 2010

23-07-2010

Półkolonie Stowarzyszenia "POMOC"

Szamotulskie Stowarzyszenie Charytatywne POMOC zorganizowało w lipcu półkolonie dla dzieci.

W piątek 23 lipca na hali sportowo-widowiskowej "Wacław" w Szamotułach odbyło się uroczyste podsumowanie sportowej półkolonii dla dzieci z miejscowych szkół, której organizatorem było Szamotulskie Stowarzyszenie Charytatywne POMOC. Zajęcia prowadzili trenerzy UKS Szamotulanin - Bartłomiej Synowiec oraz Piotr Galus.

- Nie była to jednak typowa półkolonia, ale szereg zajęć sportowo-rekreacyjnych, które jeszcze przed wakacjami proponowaliśmy wszystkim szkołom. Ostatecznie zgłosiło się do nas 60 dzieci, z tym, że część z nich wyjeżdżała na jakieś zaplanowane wakacje, potem wracali, więc generalnie na codzienne zajęcia przychodziło około 35 osób. Należy przy tym zaznaczyć, iż nie prowadziliśmy żadnej weryfikacji zgłoszeń przy rekrutacji dzieci. Przyjść mógł każdy. Jedynym ograniczeniem w tej kwestii była bariera wiekowa - zajęcia skierowane były bowiem tylko do uczniów klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej - mówił Piotr Galus, trener UKS Szamotulanin.

Podczas 10-dniowej półkolonii młodzi miłośnicy piłki nożnej oraz siatkówki szlifowali swoje umiejętności pod okiem specjalistów, którzy nie ukrywają, iż zajęcia stanowiły dla nich rodzaj naboru do drużyny siatkarskiej.

- Dzieci dostały tutaj podstawowy szlif umiejętności. Staramy się przy tym wyłapać najlepszych - przede wszystkim jednak dziewczęta, którym zaproponujemy treningi w UKS-ie - mówił Piotr Galus - Dziewczęta wykazywały się ogromnym chartem ducha i siłą, bo chociaż w tych upałach niejednokrotnie dostawały w kość, nigdy nie słyszałem, by narzekały, czy chciały zrezygnować z zajęć - dodaje.

Organizatorzy zapowiadają, że jeśli tylko nadal będzie drzemać w nich taka ogromna siła i chęć do działania, zaś środki finansowe będą na to pozwalać - podobnych inicjatyw będzie znacznie więcej.

- Już teraz dzieci pytają, czy za rok znów zorganizujemy półkolonię i czy mogła by ona być dłuższa. Ogromnie nas to cieszy, gdyż jest to dowodem na to, że sport w życiu młodych ludzi jest rzeczą istotną i potrzebną - mówi Michał Karwacki członek Szamotulskiego Stowarzyszenia Charytatywnego POMOC.

Podczas piątkowego podsumowania półkolonii, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz gratulacje z rąk samorządowców.

Na hali obecni byli bowiem m.in.: burmistrz Włodzimierz Kaczmarek, dyrektor OPS w Szamotułach Jaromir Zieliński oraz przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamotuły Marek Pawlicki, którzy wspólnie z młodymi sportowcami wzięli udział w przeciąganiu liny. Rzecz jasna - wygrały dzieci.

Autor: Magda Prętka Polska Głos Wielkopolski