Aktualności 2008

06-07-2008

Gmina na rzecz Hospicjum.

Sprzęt warty 12 tysięcy złotych otrzymało od burmistrza Szamotuł hospicjum domowe prowadzone przez Szamotulskie Stowarzyszenie Charytatywne „Pomoc”.

 

 

Burmistrz Jacek Grabowski i prezes Paweł Łączkowski podczas podpisania porozumienia w sprawie przekazania sprzętu na rzecz hospicjum.

"Pomoc" skupiająca grupę ludzi dobrej woli z Szamotuł i okolic od kilku lat pomaga najuboższym mieszkańcom dając im obiady, świąteczne paczki i odzież. Kilka miesięcy temu Stowarzyszenie w darze niesienia pomocy zrobiło ważny krok do przodu i dzięki współpracy z Hospicjum św. Jana Kantego z Poznania uruchomiło w Szamotułach tzw. Hospicjum Domowe. Wolontariusze „Pomocy”, w tym także ksiądz, lekarze i psycholodzy, docierają do domów osób potrzebujących ich opieki oraz do ich rodzin. Telefon do szamotulskiego hospicjum domowego: 662 915 415.
W środę burmistrz Szamotuł Jacek Grabowski i Paweł Łączkowski, prezes Stowarzyszenia Charytatywnego "POMOC" podpisali porozumienie o przekazaniu przez gminę Szamotuły na rzecz hospicjum specjalistycznego sprzętu i różnych rzeczy, które są niezbędne dla niesienia pomocy potrzebującym.


Piotr Michalak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły