Aktualności 2012

06-01-2012

U progu 2012 roku

POMOC zmienia się, ale się nie kończy!

     Stale słuchamy podszeptów naszych serc i reagujemy, myśląc o potrzebach drugiego człowieka. Koniec roku 2011 to czas zmian. Zostają z nami, ale nie będą pełniły posługi medycznej nasze Kochane Wolontariuszki dr Ania Handschuh i dr Irena Białek. W tym miejscu serdecznie im dziękujemy. Naszej wdzięczności nie sposób wyrazić słowami. Pozostaje mieć nadzieję, że nasze Panie podczas wędrówki z nami przez świat znalazły wdzięczność osób, którym bezinteresownie poświęcały swój czas...

     Żegnamy też po roku (mając nadzieję, że na chwilę) Panią Eugenię – pielęgniarkę. Dziękujemy za wszystko, co zrobiła dla naszej drużyny.

     Te zmiany łatwiej jest nam przyjąć z pokorą, gdyż od stycznia 2012 r. pojawił się w naszym powiecie nowy prywatny zakład NZOZ, mający umowę z NFZ na opiekę paliatywną. Ufamy, że będzie on pełnił profesjonalną posługę.

     My możemy skupić się na tym, co od początku było dla nas istotne w kontaktach z chorymi i ich rodzinami: na wsparciu psychicznym, duchowym, sprzętowym, czasem materialnym, na pomocy w życiowych sprawach, Od stycznia jest z nami Marzena Przekwas-Siemiątkowska. Będzie koordynowała dzieło pomocy niemedycznej w ramach hospicjum domowego. Liczymy, że podejmie też nowe formy działalności w strukturze Stowarzyszenia, co pozwoli nam wszystkim rozwijać się w dziele Pomocy.

     Chwilowo koncentrujemy się na ... pisaniu dwóch sprawozdań i czterech ofert do konkursu na wsparcie finansowe naszych działań poprzez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły. Oraz na czwartym już z rzędu naszym koncercie charytatywnym :)

     W nowy rok 2012 patrzymy z optymizmem.

     Paweł