Koncert 2011

W krakowskich klimatach.

Trzeci koncert charytatywny Stowarzyszenia POMOC

 
 

W ubiegłym roku koncert piosenki francuskiej przeniósł nas do Paryża, w tym roku za sprawą koncertowej magii znaleźliśmy się w Krakowie. Aktor i piosenkarz Aleksander Trąbczyński – od trzech lat współgospodarz koncertu organizowanego przez Szamotulskie Stowarzyszenie Charytatywne POMOC – do udziału w tegorocznym koncercie zaprosił piosenkarkę, autorkę tekstów i kompozytorkę Basię Stępniak-Wilk. 

 

            Baliśmy się, czy się uda… Po raz kolejny zaproponowaliśmy mieszkańcom naszego miasta ambitny repertuar piosenki literackiej, termin imprezy wydawał się nietrafiony, bo w tym samym czasie odbywały się w Szamotułach dwa inne ciekawe koncerty. Okazało się jednak, że publiczność nas nie zawiodła, 26 lutego w auli Zespołu Szkół nr 3 im. zebrało się ponad dwieście osób.

            W pierwszej części koncertu Aleksander Trąbczyński brawurowo wykonał piosenki z repertuaru Marka Grechuty. W kilku utworach Olkowi Trąbczyńskiemu towarzyszyli Marek Bazela i Paweł Solecki – muzycy z zespołu Basi Stępniak-Wilk, jako głos towarzyszący wystąpiła też sama Basia. W przerwie między występami najpierw odbyło się losowanie ponad czterdziestu nagród dla publiczności; sądzimy, że wielu osobom sprawiliśmy nimi przyjemność. Wśród podarunków były zaproszenia do teatru, kina, bilety na koncerty, karnety na basen, książki, płyty, ozdobne świece i wydmuszki oraz przetwory domowe. Następnie na scenie pojawili się Piotr Podgórski i Paweł Solecki – część składu krakowskiego zespołu „YesKiezSirumem” (to „Kocham cię” w języku ormiańskim). Muzycy zaprezentowali kilka utworów, były to piosenki Marka Grechuty oraz własne kompozycje zespołu z ich najnowszej płyty.  

 

            Stałą częścią naszych koncertów są licytacje. Tegoroczna licytacja była wyjątkowa z dwóch względów. Po pierwsze – udało się ustanowić nowy rekord, dochód z licytacji  wyniósł 5870 zł ( ze sprzedaży cegiełek uzyskaliśmy dodatkowo 4100 ). Po drugie – wyjątkowe były licytowane przedmioty. Wśród przedmiotów ofiarowanych nam na aukcję znalazły się między innymi podarunki z Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera, od burmistrza Szamotuł, piękny obraz Arlety Eiben, „talon na portret” w wykonaniu Elżbiety Martin-Bytnar.

            Potem przyszła kolej na występ Basi Stępniak-Wilk. Od lat związana z Krakowem artystka zaprezentowała program złożony z utworów z kilku jej solowych płyt. Swój najbardziej znany przebój, piosenkę Bombonierka, zaśpiewał z nią Olek Trąbczyński. Dowcipne teksty Basi, jej umiejętność nawiązywania kontaktu z odbiorcami, kabaretowe zacięcie – bardzo spodobały się publiczności.  

  

            Wzorem ubiegłego roku czasie koncertu chcieliśmy szczególnie wyróżnić kilka osób.  W tym roku tytuły „Pomocnika POMOCY” uzyskali: Zofia i Milosz Acimowić – gospodarze GOŚCIŃCA „SANGUSZKO” – za niezawodne wsparcie, zwłaszcza za opiekę nad naszymi artystami – już trzeci rok z rzędu; Krystyna i Kazimierz Pluskotowie z Pniew – za wsparcie finansowe naszych przedsięwzięć; pułkownik Piotr Hojnacki – zastępca Dowódcy I Bazy Lotniczej w Warszawie – za niezwykłe wprost zaangażowanie w pozyskiwanie darów na licytacje, Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach – za gościnność i wszelką pomoc przy organizacji naszych koncertów. Wyróżnienie specjalne – pamiątkową statuetkę – otrzymał Olek Trąbczyński.

           
Bardzo dziękujemy: