Koncert 2012

Czwarty koncert charytatywny szamotulskiej POMOCY

          Za nami kolejny, już czwarty, koncert charytatywny. W tym roku do udziału w koncercie zaprosiliśmy Aleksandra Trąbczyńskiego, Dariusza Tarczewskiego i – gwiazdę wieczoru – Adriannę Biedrzyńską.

          Rok temu mieliśmy pomysł na typowo szamotulski koncert, na wieczór z udziałem osób, które osiągnęły sukces artystyczny, a pochodzą stąd: urodziły się, kształciły się w naszym regionie. Ostatecznie do udziału w koncercie – oprócz niezawodnego Olka Trąbczyńskiego (szamotulanina z urodzenia) – udało nam się zaprosić mieszkającego w naszym mieście Darka Tarczewskiego oraz Adę Biedrzyńską, która do Szamotuł przyjeżdżała w dzieciństwie, do nieżyjącej już siostry ojca.

         Koncert rozpoczął występ Aleksandry Lusiny – uczennicy zaprzyjaźnionego z naszym stowarzyszeniem Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach; akompaniował jej Dominik Biniaś. Następnie na scenie pojawił się Dariusz Tarczewski z zespołem: Marcinem Kajperem, Donaldem Zamiarą oraz Agnieszką Matuszczak. Był to niezwykle dopracowany muzycznie i energetyczny występ, solówki muzyków spontanicznie nagradzane były oklaskami. Darek Tarczewski słynie z wielu talentów: jest świetnym pianistą, aranżerem, kompozytorem swobodnie poruszającym się po różnych stylach muzycznych, autorem i współautorem interesujących muzycznych projektów: musicalu, baletu, programu muzyczno-kabaretowego. W sobotę objawił się nam jeszcze jeden jego talent: umiejętność dobierania świetnych współpracowników. Mamy nadzieję, że Darek Tarczewski częściej będzie zapraszany na koncerty w naszym mieście, „cudze chwalicie…”

          W drugiej części koncertu wystąpił Aleksander Trąbczyński. Na jego program złożyły się piosenki i monologi kabaretowe. Potem na scenie pojawiła się Ada Biedrzyńska – aktorka, piosenkarka, osoba obdarzona silnym i pięknym głosem, wyjątkowym temperamentem oraz zdolnością do nawiązywania kontaktu z publicznością. W programie artystki znalazły się utwory z różnych lat: od tytułowej piosenki koncertu „Ada, to nie wypada”, przez przeboje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, do piosenki z jej własnej płyty. Adrianna Biedrzyńska potrafiła zachęcić publiczność do wspólnego śpiewu, było wesoło i sympatycznie.

         Nie zabrakło stałych elementów naszych koncertów: licytacji oraz upominków dla publiczności. A było co licytować i co wygrywać! Rekordu nie było: ogólny przychód z imprezy wyniósł 10516 zł, w tym z licytacji uzyskaliśmy 3450 zł, najwięcej – za album Muzeum Prado. Arcydzieła Malarstwa (podarunek Burmistrza Szamotuł), który wylicytowała Anna Niechciałkowska – właścicielka Apteki przy Kościele. Kwotę, którą uzyskaliśmy za piłkę Euro 2012 z autografami znanych sportowców – dar posła Jakuba Rutnickiego, postanowiliśmy przeznaczyć na rehabilitację Kacpra Kukawki – 18-latka z Wronek, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi motocyklowemu. Nowością był kiermasz oraz kawa i ciasto, którymi w czasie przerwy częstowaliśmy naszą publiczność. Dochód z imprezy chcemy przeznaczyć na opłacenie transportu 30 łóżek, które akurat w dniu koncertu przyjechały do nas z Gross Gerau – partnerskiego miasta Szamotuł.

         Koncert to także okazja do corocznych podziękowań. W tym roku tytuł Pomocnika POMOCY przyznaliśmy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Szamotułach. Szkoła ta już od jakiegoś czasu jest w bliskim kontakcie z naszym Stowarzyszeniem. Jesteśmy zapraszani na spotkania z uczniami, w czasie których przedstawiamy ideę wolontariatu, dzieci przygotowują kartki świąteczne dla naszych podopiecznych i instytucji, z którymi współpracujemy. Ostatnio – oprócz kartek – uczniowie przygotowali dla nas inne świąteczne drobiazgi: stroiki, jajka, itp. Wzruszyło nas to, ile serca włożyli w swoją pacę! Dziękujemy wszystkim uczniom, a także wielu nauczycielom, wymienimy tu osoby najbardziej zaangażowane, są nimi panie: Urszula Burmann, Anna Pernaczyńska, Katarzyna Wróż, Ilona Nowak, Alicja Kęsy, Maria Fojut. W czasie koncertu przekazaliśmy specjalne podziękowania dwom naszym wolontariuszkom – Irenie Białek i Annie Handschuh – lekarkom, które przez ponad trzy lata niosły bezinteresowną pomoc naszym podopiecznym, trwały przy nich do końca, służyły radą i wsparciem rodzinom osób chorych. Obie panie otrzymały statuetki naszej POMOCY.

Bardzo dziękujemy:

Sponsorom koncertu; w tym roku byli to: Urząd Miasta i Gminy Szamotuły oraz Bank Spółdzielczy Duszniki;
Ofiarodawcom upominków dla publiczności oraz przedmiotów na kiermasz; byli nimi: Szamotulski Ośrodek Kultury, kino „Halszka”, pałac w Baborówku, Café MARZENIE, Fitness Studio i Studio Masażu Agnieszki Stelmaszyk, grupa JAKKOLWIEK, grupa Łyni, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach, firma „GELG” z Ćmachowa koło Wronek, tłocznia soków Katarzyny i Tomasza Rembowskich z Żukowa, Galeria „SZKATUŁA”, Gościniec "SANGUSZKO", „L.A.S. PROJECT”, gospodarstwo agroturystyczne „Czereśniowy Zakątek” w Popowie, Maria Witkowiak, Katarzyna Szymanek, Agnieszka Nowak, Olga Bernady, Danuta Szatna, Konrad Koźlicki;
• Tym, którzy przekazali nam przedmioty na licytację: posłowi Jakubowi Rutnickiemu, Burmistrzowi Szamotuł Włodzimierzowi Kaczmarkowi, cukierni Katarzyny i Dariusza Nowaczyńskich, firmie WERIMAX z Gąsaw, Robertowi Więckiewiczowi, Mateuszowi Otrembie (Mate.O), Ewie Partyce, Romanie Cyprowskiej, Ewie Kozaczewskiej i Marcie Waszak;
• Tym, którzy sprzedawali na naszą rzecz cegiełki: księgarni „Muminek”, kwiaciarni „Beata” i firmie „ABC”;
• Tym, którzy wspierali nas organizacyjnie: pracownikom Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach (szczególnie Władysławie Łuczak), Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z Poznania i Edukacji Lubasz;
• Jackowi Kucnerowiczowi – za obsługę techniczną koncertu.

                                                                                                                  Agnieszka i Paweł Łączkowscy