Koncert 2010

"Bo bez miłości ani rusz..."
Koncert charytatywny piosenki francuskiej.
 

 

Po raz drugi współgospodarzem zorganizowanego przez nas koncertu został szamotulanin Aleksander Trąbczyński – aktor i piosenkarz. Jego gościem w roku ubiegłym był bard, poeta, kompozytor i malarz Mirosław Czyżykiewicz. W tym roku Aleksander Trąbczyński zaprosił do wspólnego występu znaną aktorkę Katarzynę Jamróz.
 
            

 

Był to świetny wybór. Wie o tym ponad dwieście osób, które 13 marca wybrały się do auli Zespołu Szkół nr 3. Katarzyna Jamróz wprost oczarowała publiczność swym głosem i wspaniałymi interpretacjami piosenek z repertuaru Edith Piaf. Zaprezentowane utwory pochodziły ze spektaklu „Piaf”, wystawianego na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, w którym to spektaklu artystka wciela się w rolę tytułową. Recital Katarzyny Jamróz w Szamotułach zakończył się owacją na stojąco.
          W pierwszej części koncertu Aleksander Trąbczyński wykonał utwory z repertuaru francuskiego barda Georgesa Brassensa w poetyckich tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego. W jednym z utworów Olkowi Trąbczyńskiemu towarzyszył debiutujący w Szamotułach syn Tymon – zdolny gitarzysta basowy. Bisy zaprezentowała już cała trójka artystów: Katarzyna Jamróz, Aleksander i Tymon Trąbczyńscy.
          W przerwie między występami najpierw odbyło się losowanie nagród dla publiczności, a następnie aukcja kilkunastu atrakcyjnych przedmiotów. Hojność osób licytujących przerosła nasze oczekiwania. Dość powiedzieć, że najwyższą cenę (820 zł.) uzyskał tomik żartobliwych wierszy Wisławy Szymborskiej „Rymowanki dla dużych dzieci”. Wysokie były też kwoty uzyskane za piłkę nożną drużyny „Lecha” Poznań, piłkę reprezentacji Polski w piłce ręcznej z mistrzostw Europy (obie piłki z autografami zawodników) oraz obraz pochodzącej z Szamotuł malarki Elżbiety Martin. W sumie na rzecz stowarzyszenia wylicytowano kwotę 4610 złotych, a ogólny dochód z koncertu wyniósł 13290 zł. Kwotę tę przeznaczymy na zakup łóżek do wypożyczalni naszego hospicjum domowego.

           W czasie koncertu chcieliśmy szczególnie wyróżnić kilka instytucji, z którymi doskonale współpracuje się nam na co dzień i darczyńców, na których zawsze możemy liczyć. W tym roku tytuły „Pomocnika POMOCY” uzyskali: Areszt Śledczy w Szamotułach, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Szamotułach, Hospicjum Jana Kantego w Poznaniu, Marcin Niechciałkowski – Apteka przy Kościele, ul. Dworcowa, Gimnazjum im. ks. kanonika Mariana Maciejewskiego w Pniewach, „EUROCOPY OFFICE SHOP” – Tomasz i Renata Ferenzowie, Roman Pabich i Zbigniew Jęczmyszek.
 
            Patronat nad koncertem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły.
 
 
            Do zobaczenia na kolejnym, mamy nadzieję równie udanym, koncercie!!!

 

Bardzo dziękujemy:

Artystom – za wzruszenia, jakich nam dostarczyli; Olkowi – dodatkowo: za pomysł koncertu i przeprowadzenie licytacji.

Licznie zgromadzonej Publiczności – naszym miłym Gościom – bo bez Was koncert nie miałby sensu. 

Sponsorom koncertuza wsparcie materialne. W tym roku byli to: Agencja Ubezpieczeniowa, ul. Garncarska, „Apteka przy Kościele”, ul. Dworcowa, ARA-plus, ARTBUD, "Ciepłownik" Poznań, "ELBAW", "EUROCOPY OFFICE SHOP", Firma NADOLNY, Gabinet Stomatologiczny Tomasza Skoczka, "GELG" Ćmachowo, Gościniec "SANGUSZKO", "HYDROMAR", PKO BP Szamotuły, "POMET" Wronki, Sklep Medyczno-Rehabilitacyjny "AN-MED".  

Ofiarodawcom upominków dla publiczności za to, że w czasie koncertu możemy nie tylko przyjmować coś od innych, ale także obdarowywać. W tym roku ofiarodawcami byli: Gościniec „SANGUSZKO”, kawiarnia „7 ŻYCZEŃ”, Galeria „SZKATUŁA”, sklepy „KRAINA SŁODYCZY” i „ZA PARAWANEM”, pałac w Baborówku, kino „Halszka”, „MULTIKINO”, hurtownia papiernicza „KRAM” w Obrzycku oraz tłocznia soków w Żukowie.

Tym, którzy przekazali nam przedmioty na licytację: Elżbiecie Martin, Wojciechowi Ruminkiewiczowi z radia „PLANETA”, drużynie „LECH” Poznań, Magdzie Dolacie z Galerii „SZKATUŁA”, Zdzisławowi Paterczykowi, Arturowi Barcisiowi, zespołowi „AudioFeels”, firmie „WERIMAX” z Gąsaw, Szamotulskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji; także tym, którzy wykazali niezwykłe zdolności w pozyskiwaniu dla nas fantów: Zuzannie, Misi, Sławkowi i Włodkowi.

Wszystkim licytującym – za hojność.

Tym, którzy sprzedawali na naszą rzecz cegiełki: księgarni „Muminek”, kwiaciarni „Beata” i firmie „ABC”.

Jackowi Kucnerowiczowi – za obsługę techniczną koncertu.

Maciejowi Borowczakowi – za zdjęcia z koncertu, przygotowanie ulotek, plakatów i prezentacji komputerowej.

Rodzinie Trąbczyńskich – w ostatnim czasie intensywnie się rozrastającej – za organizacyjne wsparcie. Szczególnie dziękujemy Zuzannie Trąbczyńskiej-Sroce – za wiele twórczych pomysłów, pracę w ich realizacji i czuwanie nad wszystkim; Marianowi – za wsparcie.

 

                                          Agnieszka i Paweł Łączkowscy
 

Koncert 2010

Piosenki znad Sekwany zabrzmiały nad Samą...